Поколението на снежинките
Поколението на снежинките или това на милениумите се състои от онези, които са достигнали зряла възраст през десетилетието на 2010 г. Това е термин, който по-възрастните поколения използват поради предполагаемата "променливост" или "непостоянство", които характеризират принадлежащите на това поколение. Според медиите поколението на снежинките се различава от всички останали поради емоционалната си нестабилност, уязвимост и оскъдната устойчивост.
На първо място, думата "снежинка" се позовава на тяхната оригиналност, тъй като всички снежинки са уникални. Според някои хора характеристики от по-горе се дължат на прекомерното покровителстване на децата.
Откъде идва терминът "поколение на снежинките"?
През десетилетието на 2010 г. цяло поколение е достигнало зряла възраст. Оттук идва терминът "милениали". Тези хора израстват по време на бързото развитие на новите технологии и са на практика дигитални туземци. Чък Паланюк, авторът на "Боен клуб", пръв споменава термина в своята книга, където обяснява, че "никой не е специален, никой не е снежинка". Той определя поколението на снежинките като нова викторианска епоха. Паланюк твърди, че милениалите са лесно обидчиви — всяко поколение се обижда от определени неща, но това се обижда от всичко. |
Какво е специалното у милениалите?
Като цяло хората, които идват от поколението на снежинките, имат високо усещане за уникалност. По-старите поколения ги етикетират като променливи, чувствителни и с прекомерно чувство за политическа коректност. Освен това критиците ги определят още като конфликтно поколение, тъй като според някои мнения те не могат да толерират критика, особено ако става дума за интелигентна атака върху начина им на мислене.
Въпреки това половината от работната сила на 2020 г. изглежда има някои предимства или добродетели в сравнение с другите поколения. Както споменахме по-горе, те са дигитални туземци, което означава, че тези хора знаят много за технологиите и бързо научават нови неща. Благодарение на липсата им на търпение, милениалите често намират творчески начини за решаване на проблемите. Следователно те могат да се адаптират по-бързо към промените. И това е полезно, тъй като работният свят изисква хора, които могат да се адаптират към всичко.
Поколението на снежинките също има уникални проблеми, които останалите поколения често пренебрегват. Например по-възрастните се подиграват с факта, че милениалите са склонни да се тревожат, когато трябва да се изправят пред нови предизвикателства. Това никога не е било виждано в обществото или в света на бизнеса до момента.
Истинският проблем
Наистина ли милениалите са толкова уникални или живеят в общество, което не е готово за тях? Допреди половин век компютрите, модерните технологии, смартфоните и таблетите не съществуват. За поколението на снежинките тези изобретения по един или друг начин винаги са били част от живота. Другите поколения трудно разбират това. По същия начин те не разбират как израстването с тези технологии може да повлияе на психическото развитие.
Например разбираемо е, че някой, който е свикнал със скоростта на сегашната комуникация, може да не вижда смисъл в това да пише писмо. Не можем да се откажем от естествените процеси, но можем да се научим да толерираме други начини да виждаме света. В края на краищата, въпреки че това поколение често се обвинява в нетолерантност, всъщност медиите посочват единствено неговите негативни аспекти.
Редактор: Елиза Трайкова
Източник: exploringyourmind.com
Снимка: popbuzz.com
Коментари към Поколението на снежинките