Писане с недоминантната ръка – терапия за стимулиране на мисленето и мозъка

Почти всеки от нас е имал дни, в които се е чувствал напълно обезсърчен и неспособен да продължи напред. Демотивацията е проблем за много хора, които смятат, че не постигат целите си. В такива моменти отделните хора предприемат различни действия, с които да внесат малко повече стимул в живота си.
Например, когато Джаки Холдър, автор и треньор, търси нов поглед върху нещата или се чувства демотивирана, практикува терапия, включваща писане с недоминантната ръка. Просто прехвърля писалката в лявата си ръка, започва да пише и изчаква в главата й да изплуват нови идеи и мисли.
Надлъжната работа на арт терапевта Лусия Капачионе потвърждава, че писането с недоминантната ръка помага при стрес и тревожност. Това също е чудесен начин за достъп до гласа на нашето „вътрешно дете“. Можем дори да използваме процеса, за да получим представа за динамиката на отношенията и да стигнем до облекчаване на физическа болка.
Латентни прозрения вследствие на писане с недоминантната ръка
Практиката да пишем с ръката, която обикновено не използваме за това действие, е проста, но не бива да се подвеждаме от нейната простота.
По време на коучинг сесия, провеждана от Джаки Холдър, Анита споделя за партньора си и въздействието от факта, че и двамата са принудени да работят от вкъщи. Това, което Холдър я съветва, е да напише нещата, които я тревожат, като въпрос, на който иска да отговори, използвайки доминиращата си ръка.
След това Анита е насочена да напише отговор на въпроса с недоминантната си ръка. Холдът я подканя да продължи, дори ако този процес в началото е бавен и неуспешен и да се довери на способностите си. Секунди по-късно по лицето на младата жена започват да се стичат сълзи. Причината е, че отговорът, представляващ голям детски надпис, който изпълва две страници от бележника на Анита, разказва различна история от тази, която бе зададена с въпроса, изписан от нейната доминираща ръка.
Връзка между недоминантна ръка и дясното полукълбо на мозъка
Капачионе смята, че недоминантната ръка е свързана с дясното полукълбо на мозъка. Пишейки с недоминантната си ръка, ние получаваме достъп до територия отвъд рационалните и линейни мисли. Ако сме десничар, трябва да използваме лявата си ръка, за да задействаме дясното полукълбо на мозъка, и обратното, ако сме левичар.
Когато използваме двете си ръце, ние задействаме и двете полукълба на мозъка. По този начин имаме достъп до по-широк кръг от мисли и умения.
Как да използваме писането с недоминантната ръка като терапия
Следвайте тези прости стъпки, за да стимулирате дясното полукълбо на мозъка си и да откриете латентни прозрения чрез терапия, включваща писане с недоминантната ръка:
- Помислете за нещата, които ви създават проблеми, след което ги запишете като въпрос, като използвате доминантната ръка.
- След това прехвърлете химикала или молива във вашата недоминантна ръка.
- Запишете отговор на въпроса с недоминантната си ръка.
- Вероятно ще ви бъде неудобно. Въпреки това, докато упорствате, в главата ви ще изплуват нови мисли и идеи, които могат да ви помогнат да разрешите проблема си.
- Ежедневно се пробвайте да пишете както с доминантната си ръка, така и с недоминантната. По този начин ще стимулирате както дясното, така и лявото полукълбо на мозъка, което ще ви помогне да видите проблемите от всички гледни точки.
Non-dominant hand writing therapy: https://www.psychologies.co.uk/non-dominant-hand-writing-therapy/
Продукти свързани със СТАТИЯТА
ФАБЕР-КАСТЕЛ МАРКЕР PITT ARTIST 1005200103 * 9
СНБ НЕЙЛ ЗАЗДРАВЯВАЩА ТЕРАПИЯ ЗА НОКТИ С ХЕКСАНАЛ 15 мл
7 КЛЮЧА, ЗА ДА СЪБУДИМ ЖИЗНЕНЕАТА СИ СИЛА - ЦВЕТАНКА ШОПОВА - СИЕЛА
ФАРМОНА НИВЕЛАЗИОН ТУРБО СЛИМ АНТИЦЕЛУЛИТНА ТЕРАПИЯ С КИСЕЛИНИ ЗА ОТСЛАБВАНЕ И СТЯГАНЕ 200 мл
АПАРАТ УЛТРАЗВУКОВ КОЗМЕТИЧЕН И ТЕРАПЕВТИЧЕН CS-628A
Безплатна доставка за България!АМЕРИКАН КРЮ УКРЕПВАЩА ТЕРАПИЯ ЗА ИЗТЪНЯВАЩА КОСА 100 мл
СТАТИЯТА е свързана към
- Позитивна психология
- Терапевтични занимания и креативност
- д-р Йордан Павлов Михайлов
- Лечение с кислород
- Хормонално-заместителна терапия при менопауза
- Антоанета Механджиева
- д-р Маргарита Панова Панова
- д-р Николай Кирилов Янакиев
- Електроконвулсивна терапия
- Хормонална терапия за смяна на пола
- д-р Иван Георгиев Тянев
- Кератинова терапия за трайно изправяне на косата
Коментари към Писане с недоминантната ръка – терапия за стимулиране на мисленето и мозъка