3-те най-чести въпроса, които хората задават на терапевтите

Базовата грижа за психичното здраве се основава на ежедневния избор: да упражняваме мир или да упражняваме стрес, твърди психотерапевтът и клиничен психолог Линда Еспозито. Тя обобщава най-честите въпроси на клиентите си, свързани с поддържането на мира в ежедневието, и дава лесни за следване съвети за постигането му.
Ето какви са най-честите питания на нейните клиенти:
- Как мога да бъда по-щастлив?
- Как мога да се науча да вярвам в себе си и в другите?
- Как мога да се отърва от тревожните мисли, за да се съсредоточа върху приоритетите си?
Не съществува универсално решение, но работата върху основните компоненти на един задоволителен живот може да допринесе за постигането на вътрешен мир и емоционално благополучие.
Вижте следните съвети от Линда, които могат да помогнат:
- Щастието се определя до голяма степен от начина, по който се справяте със стреса. Вслушвайте се в страховете си и отделяйте време всеки ден да мислите за тях на спокойствие. Седнете с тях на масата и може би дори им благодарете. Запитайте се: Какъв урок трябва да науча?
- Бъдете търпеливи. Решаването на проблеми често изисква повече време. Времето се движи бързо, когато се забавляваме, но трябва да се насладим и на живота, заедно с неговите проблеми. Красотата на това да си поседнеш в калта е да знаеш, че в крайна сметка ще намериш начин да се изправиш и да излезеш от нея. Преобразявайте страховете си във вяра, че животът ще се подреди както трябва. (Помислете за това колко пъти нещата са били сякаш на дъното и са се развили чудесно.)
- Сигурност. Знайте, че по своята същност светът е безопасно място и повечето хора са добронамерени. Когато вярвате в това, вие имате възможността да се отпуснете - имате доверие в това, че проблемите могат да се решават. Макар да е трудно да се намери доброто в света, особено предвид денонощния ни достъп до лоши новини, истината е, че се случват повече положителни събития всеки ден, отколкото опасни, страшни или негативни.
- Посока. Слушайте мислите си. Те са крайъгълният камък на вашето психично здраве и ключът към изпълнението на здравословен план за действие. Опитайте този триетапен процес, за да управлявате стреса:
- Първи етап: Сменяйте перспективата. Когато тревожните мисли нахлуват в ума ви с катастрофалното - "какво ще стане, ако... ", - направете съзнателно усилие да погледнете голямата картина. Упражнението за визуализация на нещата от хеликоптер може да помогне: Представете си, че гледате проблема си от хеликоптер. Тъй като хеликоптерът излита, издигайки се все по-високо, гледката става все по-мащабна - разкрива се една по-голяма и по-широка картина на земната повърхност, по-малко съсредоточена върху подробностите. Когато се дистанцирате емоционално от дадена ситуация, вие можете да видите нещата по-ясно и рационално.
- Втори етап: Откажете се от нуждата да контролирате всяка ситуация или друго лице: Начинът на мислене тип "всичко трябва да става по моя начин" и други негъвкави, безкомпромисни и твърди позиции ви поддържат нещастни и в застой. Отказът от горното ви дава необходимата яснота и посока, за да се съсредоточите върху нещата, които са под ваш контрол, и да пуснете онова, което не можете да контролирате (хората, времето и трафика например). Влагайте енергията си в това, на което можете да повлиявате, и приемете това, че сте безсилни в някои други ситуации. Накратко, не стойте на собствения си път.
- Трети етап: Рестартирайте, за да се отпуснете: Давайте "почивка на мозъка си" и ще имате по-леко и приятно усещане за нещата. Вие не сте нито затворник, нито пасивен участник в живота си. Да, вие сте активен и способен член на обществото - не сте ограничени до това да играете в отбрана и да чакате пасивно. Напротив, да играете в настъпление означава, че вашите действия са спокойни, премерени, активни и целенасочени. (Упражняването на съзнателност, може да ви помогне да промените мисленето си в правилната посока. Медитацията е добро решение!)
Разликата между мира и хаоса може да е точно толкова простичка и задълбочена, колкото 10-минутно упражняване на по-добри навици. Повярвайте - 10 минути могат да са от значение в управлението стреса, оставяйки място за спокойствие и по-добри взаимоотношения в живота ви.
psychologytoday.com
Снимка: pixabay.com
Продукти свързани със СТАТИЯТА
АМОРЕ капсули * 30 DOCTOR NATURE
ГРЕВИЯ ВИТАМИН C + ЦИНК саше * 20
МИУМ ЛАБ СТРЕС дражета * 42
НовНОРДЕЙД АНТИ-СТРЕС ФОРМУЛА С АШВАГАНДА, МАТОЧИНА И ВИТАМИН B6 спрей гел за уста 50 мл
НовСТРЕС. КАКВО ТРЯБВА ДА ЗНАЕМ ЗА НЕГО - ПРОФ. ГРЕГ УИЛКИНСЪН
ВИВАСИТЕ капсули * 30 ХИМАКС
СТАТИЯТА е свързана към
- Позитивна психология
- Терапевтични занимания и креативност
- Какво лекува английската сол
- Лекарства и добавки срещу нервно напрежение и стрес
- SOMENSO питат - Може ли да се разболеем от стрес?
- 5-секундното правило на Мел Робинс за справяне със стреса
- Див рожков, дърво на Юда, Церцис
- Енергийни точки за облекчаване на стрес, депресия и емоционален дисбаланс
- 28 вдъхновяващи цитата за психичното здраве, стигмата и борбата с нея
- Защо изпитваме болки в стомаха, когато сме напрегнати
- Транквилизатори
- Как да запазим здрави нервите си
Коментари към 3-те най-чести въпроса, които хората задават на терапевтите